niedziela, 16 listopada 2014

Krótka recenzja: blok na spirali Canson

Dziś, tak jak obiecałam parę dni temu, postanowiłam zrobić krótką recenzję bloku na spirali Canson.
Naszukałam się go dość długo i ostatecznie zamówiłam go przez internet ponieważ w moim mieście był nie do dostania.
Blok ma 100 kartek, na początku wydawało mi się, że to mało i szybko to wykorzystam, ale jest naprawdę gruby a kartek wystarczyłoby mi na kilka miesięcy codziennego rysowania. Z racji tego, że nie rysuje codziennie chyba nie uzupełnię go przez najbliższe 2 lata ;)
Na okładce napisali, że jest on do szkiców i rysunku ołówkiem, węglem, pastelami, kredkami, pisakami, czyli jest bardzo wszechstronny i oczywiście się z tym zgadzam. Nie rysowałam w nim tylko węglem, ale to z racji tego, że nie praktykuje takiej techniki. Papier jest dość gruby  i jeśli chodzi o pisaki to nic nie przebija na drugą stronę i nie musimy się martwić, że następna kartka będzie w plamach.
Według mnie najważniejszym atutem tego bloku jest to, że jest bardzo odporny na ścieranie. Kiedyś również posiadałam szkicownik, ale zrezygnowałam z niego na rzecz papieru do drukarki, ponieważ po dwukrotnym wytarciu ołówka papier się jakby strzępił i nie nadawał się do rysowania, a gdybym potarła go gumką jeszcze kilka razy prawdopodobnie zostałaby w nim piękna dziura.
Obecny szkicownik jest w tym przypadku nieśmiertelny, wczoraj gdy rysowałam portret, a miałam bardzo zły dzień, musiałam kilkanaście razy wycierać jedno miejsce, a papier cały czas był odpowiedni do użytku, więc naprawdę jest bardzo odporny, a jego opis na stronie internetowej wiarygodny.
Według mnie, ma on jedną wadę,  są nią dziurki na górze kartki, na których wszystko się trzyma. Gdy rysujemy coś dla siebie i nie zamierzamy tego wyrywać, wszystko jest okej, jednak w przypadku rysunku dla kogoś jest problem, ponieważ strzępki po wyrwaniu trzeba obciąć nożyczkami, żeby rysunek wyglądał porządnie. 
Ogólnie rzecz biorąc polecam ten blok, jest z pewnością wygodny w użytku, kartki się nie gniotą, a rysunki zawsze są w jednym miejscu. 

Podsumowanie:

Plusy:
-niska cena
-dużo kartek
-odporny na wycieranie papier
-kartki są grube i trudniej jest je pogiąć
-rysunki są w jednym miejscu
-możliwość rysowania różnymi technikami

Minusy:
-po wyrwaniu na górze kartki pozostają strzępki i pogarszają estetykę rysunku4 komentarze:

 1. Ten szkicownik musi być świetny! A jaka jest jego cena? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapłaciłam za niego około 15 zł plus koszty przesyłki :>

   Usuń
 2. zawsze waham się przed zakupem szkicownika, zwykle są drogie i cienkie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak oglądałam niektóre to cena mnie przerażała bo potrafiła przekroczyć 40 zł, ale za 100 kartek 15 zł to według mnie naprawdę niedużo i to jest dobry zakup :3

   Usuń